zoli2

Élen a sportban, Élen a tanulásban

Az amatőr élsportolók önkormányzati támogatása 2018-ban is fontos volt kerületünk vezetésének. A kispesti városháza dísztermében 13 KNSI színeiben eredményeket felmutató birkózó- és sumo versenyző vehette át a KOSIE bizottság által odaítélt díjat.

45822176 944791559052321 4737711839339610112 n

A pályázat célja a kispesti kötődésű, amatőr sportolók anyagi támogatása. Egyesületünk Kispest sportéletében pótolhatatlan, utánpótlás-versenyzőink meghatározó szerepet töltenek be sportáguk területén. A díj és a Kispesti Nehézatlétikai Sportiskola céljai is megegyeznek abban, hogy minél több sportolási, mozgási lehetőséget biztosítson a Kispesten élőknek. Kiemelt támogatást kaptak a nemzetközi eredményt elért sportolók közül azok, akik világbajnokságon, világkupán, Európa-bajnokságon, európai kupán, az 1-6. helyen végeztek, vagy olimpiai sportágban nemzetközi eredménnyel zártak. Támogatást kaptak az országos bajnokságon, diákolimpián és országos kupán dobogós helyezést elért sportolók is. Az összdíjazás 2,2 millió Ft volt melyből 89, 18 év alatti sportoló kapott támogatást. Mindenki igényes, névre szóló emléplapot is kapott e jeles alkalomból.